O produktach

Wyjątkowa, ilustrowana pościel dla dzieci uszyta z wysokiej jakości, gładkiej i przyjemnej w dotyku 100% bawełny o splocie satynowym. Piękne, dziecięce ilustracje przeniosą Twojego malucha do niezwykłego świata snów. Ilustrowana pościel dla dzieci moontoon to również piękny element wystroju dziecięcego pokoju.

Każdy komplet pościeli dziecięcej moontoon możesz dopełnić tematycznie dopasowanymi pluszakami JellyCat.

Pościel marki moontoon dostępna jest w najpopularniejszych w Polsce rozmiarach 100×135 cm (135×100 cm) oraz 140×200 cm (200×140 cm). W skład każdego kompletu pościeli dziecięcej wchodzi również jedna poszewka na poduszkę. Możesz wybrać spośród trzech rozmiarów poszewek: 40×60 cm (60×40 cm), 50×60 cm (60×50 cm) oraz 50×70 cm (70×50 cm). Jeżeli potrzebujesz dodatkowej poszewki na poduszkę znajdziesz je tutaj.

 

Jak wybrać rozmiar pościeli dla dziecka?

Rodzice wybierając pościel dla dziecka zastanawiają się jaki rozmiar pościeli będzie najlepszy dla jego dziecka. Idealny rozmiar pościeli dziecięcej to oczywiście w dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji, jednak można wskazać kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę wybierając rozmiar pościeli dla dziecka:

Wiek dziecka a rozmiar pościeli
Pościel dla niemowląt

Według zaleceń specjalistów dziecko do ukończenia pierwszego roku życia w ogóle nie powinno używać pościeli. Zalecenie to ma na celu minimalizowanie ryzyka SIDS (czyli tzw. śmierci łóżeczkowej). Wg zaleceń niemowlęta powinny spać w rożku, śpiworku lub przewiewnym kocyku. Bezpieczeństwo dzieci jest jednym z filarów marki moontoon, dlatego nie rekomendujemy zakupu kompletów pościeli dla niemowląt. W naszym sklepie znajdziesz piękne, ilustrowane prześcieradła z gumką w rozmiarze 60×120 cm (120×60 cm), które idealnie pasują do standardowych, niemowlęcych łóżeczek. Prześcieradła dla niemowląt 60×120 cm znajdziesz tutaj.

Pościel dla rocznego dziecka i kilkulatka

Gdy maluch skończy roczek może bezpiecznie zacząć korzystać z “dorosłej” pościeli. Komplet pościeli dziecięcej jest więc doskonałym pomysłem na prezent na roczek. Ilustrowana pościel marki moontoon  będzie doskonałym wyborem. Jaki rozmiar pościeli wybrać dla rocznego dziecka? W tej sytuacji warto zdecydowac się na rozmiar 100×135 cm. Ten rozmiar kołdry posiada w ofercie wielu producentów wypełnień. Kołdra 100×135 cm wydaje się być optymalnym wyborem, ponieważ nie będzie zbyt duża dla rocznego dziecka, ale posłuży nam dłużej niż mniejsze kołdry. Pościel w rozmiarze 100×135 cm posłuży dziecku do ok. 4 roku życia.

Dla rocznego dziecka możemy wybrać najmniejszą poduszkę w rozmiarze 40×60 cm. Taka poduszka dla więszkości maluchów wystarcza na kilka kolejnych lat. Niektóre jednak dzieci po jakimś czasie domagają się większej poduszki. W Polsce najczęściej spotykanymi poduszkami dziecięcymi są 50×60 cm oraz 50×70 cm. Mając pościel moontoon nie musisz kupować całego nowego kompletu pościeli dla dziecka, gdy zmieniasz poduszkę na większą. W dziale poszewki na poduszkę znajdziesz pojedyńcze poszewki na poduszkę, które możesz dokupić samodzielnie.

Pościel dla przedszkolaka

Jaki rozmiar pościeli wybrać dla przedszkolaka? Dla dziecka trzy-, czteroletniego nadal może być wystarczająca pościel w rozmiarz 100×135 cm. Taką też pościel często rodzice wybierają do przedszkola, ponieważ idealnie pasuje do przedszkolnych leżaczków. Jednak w domu często dzieci w tym wieku przenoszą się już do większych łóżek, w których lepiej prezentuje się większy komplet pościeli. Jeżeli dziecko wyrosło już z pościeli 100×135 cm warto od razu wybrać pościel 140×200 cm, która posłuży nam już na wiele lat. Niektórzy producenci oferują wypełnienia w rozmiarach pośrednich, jednak taka kołdra nie posłuży długo.